XStrona główna / Falubaz / Osiągnięcia

Osiągnięcia

 

OSIĄGNIĘCIA:
 

 

Medale drużyny Falubazu w Mistrzostwach Polski:
 

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski – DMP – 7 – 2 – 4:
7 złotych medali:

1981 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Jan Krzystyniak, Alfred Krzystyniak, Jarosław Glinka, Wiesław Pawlak, Andrzej Skonecki, Zbigniew Filipiak, trener: Stanisław Sochacki.
1982 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Jan Krzystyniak, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Wiesław Pawlak, Jarosław Glinka, Alfred Krzystyniak, Aleksander Olszak, trener: Stanisław Sochacki oraz od maja Bonifacy Langner.
1985 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Jan Krzystyniak, Zbigniew Błażejczak, Wiesław Pawlak, Sławomir Dudek, Stefan Żeromski, Grzegorz Malinowski, Jarosław Glinka, Ryszard Jasinowski, Marek Molka, Robert Mordal, Piotr Tomaszewski, trener: Jan Grabowski i Czesław Czernicki.
1991 – Morawski Zielona Góra – Lars Gunnestad, Andrzej Huszcza, Jimmy Nilsen, Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Andrzej Zarzecki, Jan Połubiński, Marek Molka, Conny Ivarsson, Claes Ivarsson, Artur Pawlak, Tomasz Kruk, Mariusz Szańczuk, trener: Czesław Czernicki i Jan Grabowski.
2009 – Falubaz Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz, Niels Kristian Iversen, Fredrik Lindgren, Grzegorz Zengota, Artiom Wodjakow, Ludvig Lindgren, Janusz Baniak, trener: Piotr Żyto.
2011 – Stelmet Falubaz Zielona Góra – Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki, Greg Hancock, Jonas Davidsson, Grzeogrz Zengota, Patryk Dudek, Adam Strzelec, Kacper Rogowski, trener: Marek Cieślak.
2013 - SPAR Falubaz Zielona Góra - Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson, Jonas Davidsson, Krzysztof Jabłoński, Patryk Dudek, Adam Strzelec, Alex Zgardziński, trener: Rafał Dobrucki

 

2 srebrne medale:
1989 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Marek Molka, Ryszard Jasinowski, Jan Połubiński, Paweł Wachelka, Andrzej Zarzecki, Jacek Guzowski, Andrzej Filipiak, trener: Jan Grabowski i Czesław Czernicki.
2010 – Falubaz Zielona Góra – Greg Hancock, Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki, Fredrik Lindgren, Niels Kristian Iversen, Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Aleksander Loktajew, Łukasz Sówka, trener: Piotr Żyto.

 

4 brązowe medale:
1973 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Marcinkowski, Paweł Protasiewicz, Zbigniew Filipiak, Kazimierz Tyliński, Jan Grabowski, Ludwik Jaskulski, Bolesław Proch, Mieczysław Mendyka, Mirosław Łukaszewski, Aleksander Grygor, Jan Jakubowski, Romuald Łoś, trener: Stanisław Sochacki.
1979 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak, Stefan Żeromski, Jan Grabowski, Alfred Krzystyniak, Jarosław Glinka, Jan Krzystyniak, Wiesław Pawlak, Zbigniew Filipiak, Maciej Jaworek, Jerzy Marcinkowski, Janusz Smolarek, trener: Stanisław Sochacki.
1984 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Stefan Żeromski, Wiesław Pawlak, Jan Krzystyniak, Piotr Tomaszewski, Jarosław Glinka, Alfred Krzystyniak, Ryszard Jasinowski, Grzegorz Malinowski, Zbigniew Błażejczak, Andrzej Dudek, Marek Glinka, trener: Bonifacy Langner.
2008 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Rafał Dobrucki, Piotr Protasiewicz, Fredrik Lindgren, Grzegorz Zengota, Niels Kristian Iversen, Artiom Wodjakow, Ricky Kling, Nicolai Klindt, Ludvig Lindgren, Janusz Baniak, trener: Aleksander Janas.

 

Medale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski – MDMP – 3 – 0 – 6:
3 złote medale:
- 1980 – Falubaz Zielona Góra – Henryk Olszak, Maciej Jaworek, Alfred Krzystyniak, Jan Krzystyniak, Wiesław Pawlak, Grzegorz Malinowski, Andrzej Jarząbek, Andrzej Skoniecki

- 1987 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Zbigniew Błażejczak, Marek Molka, Sławomir Dudek, Jan Połubiński

- 1988 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Zbigniew Błażejczak, Dariusz Michalak, Marek Molka
6 brązowych medali:
- 1979 – Falubaz Zielona Góra – Henryk Olszak, Jan Krzystyniak, Alfred Krzystyniak, Maciej Jaworek, Jerzy Marcinkowski, Andrzej Jarząbek, Wiesław Pawlak, Tadeusz Swaczyna

- 1986 – Falubaz Zielona Góra – Jarosław Szymkowiak, Sławomir Dudek, Marek Molka, Robert Mordal, Dariusz Michalak

- 2000 – ZKŻ Polmos Zielona Góra – Krzysztof Stojanowski, Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Maciej Bornecki, Sebastian Smoter

- 2003 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Alan Marcinkowski, Tomasz Grabowski, Bartosz Kasprowiak, Rafał Kurmański

- 2005 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Zengota, Marcin Nowaczyk, Zbigniew Suchecki, Adam Kulczyński

- 2010 – Falubaz Zielona Góra – Patryk Dudek, Łukasz Sówka, Kacper Rogowski, Adam Strzelec

 

Mistrzostwa Polski Par Klubowych – MPPK – 4 – 2 – 2:
4 złote medale:

- 1979 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Henryk Olszak

- 1982 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Krzystyniak

- 1983 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Krzystyniak, Maciej Jaworek

- 2009 – Falubaz Zielona Góra – Rafał Dobrucki, Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota

 

2 srebrne medale:

- 1993 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Piotr Protasiewicz, Artur Pawlak

- 2003 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Rafał Okoniewski, Andrzej Huszcza, Piotr Świst

 

2 brązowe medale:

- 1986 – Falubaz Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek, Zbigniew Błażejczak

- 2008 – ZKŻ Kronopol Zielona Góra – Grzegorz Walasek, Grzegorz Zengota

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych – MMPPK – 2 – 1 – 5:

  2 złote medale:

- 1988 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Dariusz Michalak

- 2001 – ZKŻ Polmos Zielona Góra – Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Sebastian Smoter

 

1 srebrny medal:

- 2009 – Falubaz Zielona Góra – Grzegorz Zengota, Patryk Dudek, Janusz Baniak

 

5 brązowych medali:

- 1985 – Falubaz Zielona Góra – Zbigniew Błażejczak, Sławomir Dudek, Ryszard Jasinowski

- 1989 – Falubaz Zielona Góra – Sławomir Dudek, Jarosław Szymkowiak, Jan Połubiński

- 1991 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Tomasz Kruk

- 1992 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Piotr Protasiewicz

- 2002 – ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra – Rafał Kurmański, Dawid Kujawa, Sebastian Smoter

 

 Medale zawodników Falubazu w Mistrzostwach Polski:
 

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski – IMP – 2 – 2 – 6:

  2 złote medale:

- 1982 – Andrzej Huszcza

- 1986 – Maciej Jaworek

 

4 srebrne medale:

- 1980 – Andrzej Huszcza

- 1992 – Jarosław Szymkowiak

- 2010 - Rafał Dobrucki

- 2011 - Piotr Protasiewicz

 

6 brązowych medali:

- 1980 – Henryk Olszak

- 1983 – Andrzej Huszcza

- 1984 – Andrzej Huszcza

- 1985 – Maciej Jaworek

- 1991 – Sławomir Dudek

- 2008 – Grzegorz Walasek

 

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski – MIMP – 6 – 3 – 5:

  6 złotych medali:

- 1973 – Zbigniew Filipiak

- 1975 – Bolesław Proch

- 1982 – Maciej Jaworek

- 1985 – Zbigniew Błażejczak

- 1997 – Grzegorz Walasek

- 2009 – Patryk Dudek

 

3 srebrne medale:

- 1971 – Zbigniew Filipiak

- 1978 – Andrzej Huszcza

- 1989 – Jarosław Szymkowiak

 

5 brązowych medali:

- 1977 – Andrzej Huszcza

- 1981 – Maciej Jaworek

- 1984 – Piotr Tomaszewski

- 1992 – Andrzej Zarzecki

- 2008 – Grzegorz Zengota

 

Pozycje medalowe zawodników Falubazu w rozgrywkach PZMot:
 

 

Złoty Kask – ZK – 3 – 4 – 6:

  zdobywcy Złotego Kasku:

- 1983 – Jan Krzystyniak

- 2003 – Rafał Okoniewski

- 2007 – Grzegorz Walasek
drugie miejsce:

- 1989 – Andrzej Huszcza

- 1991 – Andrzej Huszcza

- 2009 – Piotr Protasiewicz

- 2011 – Piotr Protasiewicz

  trzecie miejsce:

- 1978 – Andrzej Huszcza

- 1983 – Andrzej Huszcza

- 1985 – Maciej Jaworek

- 1986 – Andrzej Huszcza

- 2000 – Andrzej Huszcza

- 2010 – Piotr Protasiewicz

 

Srebrny Kask – SK – 10 – 9 – 7:

  zdobywcy Srebrnego Kasku:

- 1970 – Zbigniew Marcinkowski

- 1971 – Zbigniew Marcinkowski

- 1973 – Zbigniew Filipiak

- 1975 – Bolesław Proch

- 1977 – Andrzej Huszcza

- 1978 – Andrzej Huszcza

- 1980 – Maciej Jaworek

- 1982 – Maciej Jaworek

- 1993 – Tomasz Kruk

- 2009 – Grzegorz Zengota

 

drugie miejsce:

- 1970 – Paweł Protasiewicz

- 1978 – Henryk Olszak

- 1985 – Sławomir Dudek

- 1990 – Jarosław Szymkowiak

- 1991 – Andrzej Zarzecki

- 2002 – Rafał Kurmański

- 2004 – Zbigniew Suchecki

- 2007 – Grzegorz Zengota

- 2008 – Grzegorz Zengota

 

trzecie miejsce:

- 1976 – Andrzej Huszcza

- 1979 – Andrzej Huszcza

- 1981 – Maciej Jaworek

- 1989 – Jarosław Szymkowiak

- 1997 – Grzegorz Walasek

- 2001 – Dawid Kujawa

- 2011 – Patryk Dudek

 

Brązowy Kask – BK – 3 – 3 – 4:

Zdobywcy Brązowego Kasku:

- 1985 – Zbigniew Błażejczak

- 2010 – Patryk Dudek

- 2011 – Patryk Dudek

 

drugie miejsce:

- 1976 – Andrzej Huszcza

- 1986 – Jarosław Szymkowiak

- 2009 – Patryk Dudek

 

trzecie miejsce:
- 1978 – Andrzej Huszcza

- 1986 – Sławomir Dudek

- 1987 – Sławomir Dudek

- 1995 – Grzegorz Walasek

 

Zwycięstwa zawodników zielonogórskich w rozgrywkach Okręgowych PZM:
 

 

Poznańska Liga Okręgowa – PLO – 0 – 0 – 2:

- 1949 – 3 miejsce – Unia Zielona Góra – Jerzy Błoch, Marian Zadoń, Alfons Kostusiak

- 1950 – 3 miejsce – Stal Zielona Góra – Jerzy Błoch, Marian Zadoń, Alfons Kostusiak, Kazimierz Juzala
 

 

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego – IMOP – 0 – 1 – 0:

- 1949 – srebrny medal – Jerzy Błoch

 

Medale drużyny i zawodników Falubazu w rozgrywkach o Puchar Polski:
 

 

Drużynowych Puchar Polski – DPP – 1 – 0 – 0:

1 złoty medal

- 1992 – Morawski Zielona Góra – Andrzej Huszcza, Jan Połubiński, Jarosław Szymkowiak, Piotr Protasiewicz, Sławomir Dudek, Andrzej Zarzecki, Artur Pawlak, Mariusz Szańczuk, Maciej Jaworek, Tomasz Kruk

 

Indywidualny Puchar Polski – IPP – 1 – 1 – 0:

1 złoty medal

- 1988 – Andrzej Huszcza

 

1 srebrny medal

- 1986 – Andrzej Huszcza

 

 

Medale zawodników Falubazu w Mistrzostwach Świata i Europy:
 

 

Indywidualne Mistrzostwa Świata – IMŚ – 1 – 1 – 0:

- 2011 – złoty medal – Greg Hancock

- 2011 – srebrny medal – Andreas Jonsson

 

Mistrzostwa Świata Par – MŚP – 0 – 0 – 1:

- 1973 – brązowy medal – Zbigniew Marcinkowski

 

Drużynowe Mistrzostwa Świata – DMŚ – 0 – 0 – 2:

- 1978 – brązowy medal – Andrzej Huszcza

- 1980 – brązowy medal – Andrzej Huszcza

 

Drużynowy Puchar Świata - DPŚ – 3 – 1 – 0:

- 2009 – złoty medal – Piotr Protasiewicz

- 2011 – złoty medal – Piotr Protasiewicz

- 2013 - złoty medal - Patryk Dudek, Jarosław Hampel

- 2014 - srebrny medal - Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel

 

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów – IMŚJ – 2 – 0 – 0:

- 2001 – złoty medal – Dawid Kujawa
- 2013 - złoty medal - Patryk Dudek

 

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów – IMEJ – 0 – 1 – 1:

- 2001 – srebrny medal – Rafał Kurmański

- 2010 – brązowy medal – Patryk Dudek

 

Klubowy Puchar Europy – KPE – 0 – 0 – 1:

- 2010 – brązowy medal – Falubaz Zielona Góra – Neils Krystian Iversern, Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Zengota, Łukasz Sówka

 

Sukcesy zawodników Falubazu w prestiżowych turniejach i memoriałach:
 

 

Memoriał im. Alfreda Smoczyka – Leszno – 2 – 2 – 5:

1983 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

1984 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

1987 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1988 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1991 – 3 miejsce – Jarosław Szymkowiak

1992 – 1 miejsce – Jarosław Szymkowiak

2007 – 2 miejsce – Fredrik Lindgren

2007 – 3 miejsce – Piotr Świderski

2008 – 3 miejsce – Rafał Dobrucki

 

Memoriał im. Edwarda Jancarza – Gorzów Wlkp. – 0 – 1 – 0:

1992 – 2 miejsce – Jarosław Szymkowiak

 

Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda – Bydgoszcz – 2 – 3 – 2:

1983 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1984 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1985 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1991 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

1993 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

2005 – 3 miejsce – Mariusz Staszewski

2009 – 2 miejsce – Piotr Protasiewicz

 

Memoriał im. Eugeniusza Nazimka – Rzeszów – 1 – 0 – 4:

1984 – 3 miejsce – Wiesław Pawlak

1991 – 3 miejsce – Jarosław Szymkowiak

2001 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

2002 – 1 miejsce – Maciej Kuciapa

2009 – 3 miejsce – Piotr Protasiewicz

 

Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego – Częstochowa – 2 – 2 – 2:

1978 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

1981 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1982 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

1983 – 1 miejsce – Jan Krzystyniak

1983 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1985 – 2 miejsce – Wiesław Pawlak

 

Memoriał im. Łukasza Romanka – Rybnik – 1 – 2 – 2:

2007 – 2 miejsce – Piotr Protasiewicz

2008 – 2 miejsce – Rafał Dobrucki

2009 – 1 miejsce – Piotr Protasiewicz

2009 – 3 miejsce – Rafał Dobrucki

2011 – 3 miejsce – Andreas Jonsson

 

Memoriał im. Zbigniewa Raniszewskiego – Bydgoszcz – 0 – 0 – 1:

1984 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

 

Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – Gniezno – 1 – 0 – 1:

2008 – 1 miejsce – Rafał Dobrucki

2011 – 3 miejsce – Andreas Jonsson

 

Turniej Gwiazdkowy – Piła – 0 – 2 – 0:

2000 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

2005 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

 

Puchar ROW – Rybnik – 0 – 1 – 1:

1984 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1985 – 3 miejsce – Jan Krzystyniak

 

Purchar Burmistrza – Rawicz – 2 – 3 – 4:

1996 – 1 miejsce – Sławomir Dudek

1997 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1998 – 3 miejsce – Andrzej Huszcza

2002 – 2 miejsce – Maciej Kuciapa

2002 – 3 miejsce – Grzegorz Kłopot

2005 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

2005 – 3 miejsce – Zbigniew Suchecki

2006 – 3 miejsce – Rafał Okoniewski

2007 – 2 miejsce – Zbigniew Suchecki

 

Turniej o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Ostrów – 5 – 5 – 0:

1978 – 1 miejsce – Zbigniew Filipiak

1978 – 2 miejsce – Jan Grabowski

1984 – 1 miejsce – Andrzej Huszcza

1984 – 2 miejsce – Jan Krzystyniak

1985 – 1 miejsce – Jan Krzystyniak

1990 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1992 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

1995 – 1 miejsce – Rif Saitgariejew

1997 – 2 miejsce – Andrzej Huszcza

2002 – 1 miejsce – Rafał Kurmański

 

Zlata Prilba – Pardubice – 1 – 2 – 0:

1993 – 1 miejsce – Tony Rickardsson

2005 – 2 miejsce – Nicki Pedersen

2009 – 2 miejsce – Fredrik Lindgren

 

opracowanie: Piotr Toporek

UWAGA! Jeśli posiadasz informacje, które mogą uzupełnić, poprawić lub dodać nowe szczegóły na tej stronie prosimy o kontakt e-mailowy z redakcją portalu pod adresem redakcja@falubaz.com, w temacie e-maila prosimy dopisać „falubaz.com – osiągnięcia”.

Karnety2016
Karnety2016FAQ
1%2015
EkantorPL

Partnerzy falubaz.com

OFT
Falubaz Girls
Panorama360
Urodziny z Falubazem
Jarek Hampel testuje Toyotę Auris
MOSIR

XIV runda DMP

Falubaz Zielona Góra
57:33
GKM Grudziądz
Stal Rzeszów
50:40
Stal Gorzów
Unia Leszno
46:44
Sparta Wrocław
Apator Toruń
45:45
Unia Tarnów

Speedway Ekstraliga 2015

Drużyna
M
Pkt
+ / -
1. Unia Leszno
14
29
89
2. Unia Tarnów
14
21
17
3. Sparta Wrocław
14
18
68
4. Apator Toruń
14
17
27
5. Falubaz Zielona Góra
14
16
-1
6. Stal Gorzów
14
13
10
7. Stal Rzeszów
14
13
-26
8. GKM Grudziądz
14
10
-184

IV liga 2015/2016

Drużyna
M
Pkt
+ / -
1. KS Falubaz Zielona Góra
19
46
38
2. Santos Świebodzin
19
40
22
3. Spójnia Ośno Lubuskie
19
39
18
4. Arka Nowa Sól
19
31
5
5. Lubuszanin Drezdenko
19
31
6
6. Dąb Przybyszów
19
30
4
7. Stal Sulęcin
19
27
-4
8. Tęcza Krosno Odrzańskie
19
26
1
9. Piast Iłowa
19
24
-3
10. Promień Żary
19
23
1
11. Sprotavia Szprotawa
19
23
-1
12. Czarni Witnica
19
23
2
13. Odra Bytom Odrzański
19
22
-3
14. Syrena Zbąszynek
19
22
-7
15. Kasztelania Santok
19
5
-54
16. Łucznik Strzelce Krajeńskie
19
13
-25
Hotel Gołębiewski
Listy wyjazdowe

Falubaz Star 2015

Imię Nazwisko
Punkty
Liczba głosów
1. Piotr Protasiewicz
48
1965
2. Darcy Ward
29
2174
3. Jarosław Hampel
25
2010
4. Krystian Pieszczek
21
719
5. Grzegorz Walasek
21
652
6. Andreas Jonsson
18
226
7. Aleksandr Loktaev
15
269
8. Patryk Dudek
14
776
9. Alex Zgardziński
12
136
10. Krzysztof Jabłoński
5
644
11. Adam Strzelec
1
8
Koordynator Szkolny
lubuskie.pl
CMS Olimp
Komunikat. Stosujemy pliki cookies m.in. w celach: informacyjnych aby usprawnić i ułatwić Użytkownikowi działanie serwisu www, aby lepiej dopasować wygląd serwisu oraz do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Państwa przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniach końcowych. Zawsze można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje znaleźć można w Zarządzanie plikami "cookie". ZAMKNIJ