XStrona główna / Szlaka / KSF / Juniorzy starsi wygrywają w Zabrzu! (relacja)

Juniorzy starsi wygrywają w Zabrzu! (relacja)

24 03 2016
ksfzico

Po serii remisów w końcu zwycięstwo juniorów starszych KS Falubazu Zielona Góra! W meczu 22. kolejki CLJ zielonogórzanie pokonali w Zabrzu Gwarek 2:1. Obie bramki dla piłkarskiego Falubazu zdobył Patryk Nidecki.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dłuższego utrzymywania się przy piłce gospodarzy. KS Falubaz Zielona Góra próbował szybkich kontrataków po przejęciu piłki, lecz obiektywnie trzeba przyznać, że nie było ku temu wielu okazji. Jedyna dogodna okazja dla zielonogórzan w pierwszej części meczu została od razu zamieniona na bramkę. W 14. minucie rzut rożny egzekwował Szymon Kobusiński, golkiper Gwarka sparował piłkę na poprzeczkę, a do futbolówki dopadł Patryk Nidecki, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować ją do bramki i wyprowadzić zielonogórzan na prowadzenie. Po stracie bramki zabrzanie wciąż potrafili poszanować piłkę, ale wciąż brakowało im konkretów. Do przerwy KS Falubaz prowadził 1:0.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg do pierwszych trzech kwadransów. To gospodarze konstruowali atak pozycyjny, a podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory nastawiali się na kontry. Końcówka meczu to scenariusz niemal identyczny jak ten z sobotniego spotkania z FC Wrocław Academy przy Sulechowskiej. Z tą różnicą, że zakończony happy endem dla KS Falubazu. W 80. minucie gry gospodarze wyrównali nie dając żadnych szans Przemysławowi Krajewskiemu strzałem z 8. metra. Zielonogórzanie pokazali jednak charakter i udowodnili, że ze stałymi fragmentami gry z pewnością nie są na bakier - w 88. minucie kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego notuje Szymon Kobusiński, a Patryk Nidecki strzałem głową daje piłkarskiemu Falubazowi prowadzenie, którego zielonogórzanie, mimo nerwowej końcówki, nie oddali do końca.

Przełamanie juniorów starszych przyszło w najlepszym momencie, bo w starciu z bezpośrednim rywalem o ligowy byt. Po serii trzech remisów KS Falubaz dopisuje do swojego dorobku bardzo cenne trzy punkty. Teraz czas na naładowanie akumulatorów i powrót na Sulechowską 2 kwietnia, by walczyć o kolejne punkty z poznańską Wartą.

Korzystając z okazji cała drużyna juniorów starszych KS Falubazu chciałaby życzyć wszystkim kibicom Wesołych Świąt!

Gwarek Zabrze - KS Falubaz Zielona Góra 1:2 (0:1)

0:1 Patryk Nidecki 14'

1:1 Strzelec nieznany 80'

1:2 Patryk Nidecki 88'

KS Falubaz Zielona Góra: Przemysław Krajewski; Piotr Kosicki (Mateusz Torbiczuk), Patryk Nidecki, Jonatan Rybaczek, Patryk Lityński; Szymon Kobusiński (Tobiasz Samek), Kacper Kochanowski (Kacper Lewicki), Rafał Rogalski, Dawid Kędziora; Kamil Konopski (Przemysław Złamański) i Radosław Żebrowski.