XStrona główna / Szlaka / Turnieje młodzieżowe / IMŚJ: Awans Pieszczka i Niedźwiedzia. Pech Zgardzińskiego

IMŚJ: Awans Pieszczka i Niedźwiedzia. Pech Zgardzińskiego

06 04 2016
KrystianPieszczek2015

Krystian Pieszczek i Sebastian Niedźwiedź awansowali do finału krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Pecha miał Alex Zgardziński, który zawody w Rawiczu zakończył z kontuzją.

Alex upadł w swoim czwartym starcie. Na wyjście z pierwszego łuku sczepił się z Oskarem Ajtnerem Gollobem i uderzył w bandę. Po szybkiem pomocy medycznej Alex został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali złamanie kostki prawej nogi. Tym samym start Alexa w niedzielnym meczu ze Spartą Wrocław jest wykluczony. W jego miejsce pojedzie najprawdopodobniej Sebastian Niedźwiedź. 

 

Rawicz

 

Do momentu upadku Alex mian na koncie 4 punkty i realne szanse na awans do finału. Po za nim, w Rawiczu jeździli także Arek Potoniec oraz Mateusz Burzyński jednak nie udało mi się zdobyć punktu. Dla wytłumaczenia zaznaczyć należy, że było to dla nich pierwsze w tym roku poważne ściganie.

 

Wyniki:
1. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) - 13 (3,3,3,2,2)
2. Krystian Rempała (Unia Tarnów) - 13 (2,2,3,3,3)
3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 12 (3,3,3,w,3)
4. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) - 12 (2,3,3,3,1)
5. Kamil Nowacki (Stal Gorzów) - 11 (3,3,1,1,3)
6. Adrian Gała (Sparta Wrocław) - 10 (2,1,2,2,3)
7. Robert Chmiel (ROW Rybnik) - 10 (2,1,2,3,2)
8. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno) - (1,0,2,3,2)
---
9. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) - (1,2,1,1,2)
---
10. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) - (0,2,1,2,d)
11. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra) - 4 (3,1,d,u/-,-)
12. Oskar Ajtner-Gollob (Polonia Bydgoszcz) - (w,0,2,w,1)
13. Mateusz Rujner (GKM Grudziądz) - (1,2,w,-,-)
14. Oskar Bober (Orzeł Łódź) - (1,1,0,w,1)
15. Dawid Krzyżanowski (Apator Toruń) - (0,0,1,1,w)
16. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) - 0 (0,0,0,d,0)
17. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) - 0 (w,d,0)

 

Bieg po biegu: 
1. Zgardziński, Gała, Kaczmarek, Potoniec
2. Nowacki, Karczmarz, Kossakowski, Krzyżanowski
3. Woryna, Chmiel, Rujner, Ajtner-Gollob (w/u)
4. Nowak, Rempała, Bober, Rolnicki
5. Nowak, Kossakowski, Gała, Ajtner-Gollob
6. Karczmarz, Rempała, Chmiel, Kaczmarek
7. Nowacki, Rujner, Bober, Potoniec
8. Woryna, Rolnicki, Zgardziński, Krzyżanowski
9. Karczmarz, Gała, Rolnicki, Rujner (w/u)
10. Woryna, Kaczmarek, Kossakowski, Bober
11. Rempała, Ajtner-Gollob, Krzyżanowski, Potoniec
12. Nowak, Chmiel, Nowacki, Zgardziński (d/start)
13. Rempała, Gała, Nowacki, Woryna (w)
14. Kaczmarek, Nowak, Krzyżanowski, Burzyński (w/su)
15. Chmiel, Rolnicki, Kossakowski, Potoniec (d4)
16. Karczmarz, Burzyński (d2), Zgardziński (u/-), Ajtner-Gollob (w/su), Bober (w/u)
17. Gała, Chmiel, Bober, Burzyński, Krzyżanowski (w/2 min.)
18. Nowacki, Kaczmarek, Ajtner-Gollob, Rolnicki (d4)
19. Woryna, Nowak, Karczmarz, Potoniec
20. Rempała, Kossakowski, Burzyński

 

Ostrów

 

Więcej szczęścia miała dwójka naszych zawodników w turnieju na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Świetne zawody odjechał tam Krystian Pieszczek, który pierwszą porażkę poniósł dopiero w ostatnim starcie, kiedy to przyjechał za Pawłem Przedpełskim. Krycha zdobył dziś 14 punktów i zajął drugie miejsce. Dobry występ zaliczył także Sebastian Niedźwiedź, który wywalczył 9. punktów i zajął siódme miejsce w końcowej klasyfikacji dające mu także przepustkę do finału krajowych eliminacji.

 

Wyniki:
1. Paweł Przedpełski (Apator Toruń) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Bartosz Smektała (Unia Leszno) - 12 (3,2,3,1,3)
4. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) - 12 (3,2,3,2,2)
5. Damian Dróżdż (Sparta Wrocław - 10 (1,1,2,3,3)
6. Dominik Kubera (Unia Leszno) - 10 (2,2,2,1,3)
7. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) - 9 (2,3,1,2,1)
8. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) - 7 (2,1,1,3,d)
---
9. Michał Kordas (Ostrovia Ostrów) - 6 (1,2,0,2,1)
---
10. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) - 6 (2,0,2,1,1)
11. Dawid Wawrzyniak (Wybrzeże Gdańsk) - 4 (0,0,w,2,2)
12. Igor Kopeć-Sobczyński (Apator Toruń) - 4 (1,1,0,2)
13. Michał Piosicki (Orzeł Łódź) - 4 (2,1,1,w)
14. Kamil Wieczorek (KS ROW Rybnik) - 3 (0,3,0,0,0)
15. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów) - 2 (1,0,1,d,-)
16. Adrian Woźniak (Kolejarz Opole) - 1 (0,1,0,0,u)
17. Norbert Krakowiak (Apator Toruń) - 1 (1,d,-,-,-)
18. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa) - 0 (d,-,-,-,-)

 

Bieg po biegu:
1. Pieszczek, Niedźwiedź, Kordas, Wawrzyniak
2. Smektała, Kubera, Dróżdż, Wieczorek
3. Przedpełski, Polis, Krakowiak, Łęgowik (d/4)
4. Cyfer, Trzensiok, Madej, Woźniak
5. Wieczorek, Kordas, Woźniak, Krakowiak (d/4)
6. Niedźwiedź, Kubera, Kopeć-Sobczyński, Madej
7. Przedpełski, Cyfer, Dróżdż, Wawrzyniak
8. Pieszczek, Smektała, Trzensiok, Polis
9. Przedpełski, Kubera, Trzensiok, Kordas
10. Cyfer, Polis, Niedźwiedź, Wieczorek
11. Smektała, Piosicki, Madej, Wawrzyniak (w/u)
12. Pieszczek, Dróżdż, Kopeć-Sobczyński, Woźniak
13. Dróżdż, Kordas, Polis, Madej (d/4)
14. Przedpełski, Niedźwiedź, Smektała, Woźniak
15. Trzensiok, Wawrzyniak, Piosicki, Wieczorek
16. Pieszczek, Cyfer, Kubera, Kopeć-Sobczyński
17. Smektała, Cyfer, Piosicki, Kordas
18. Dróżdż, Kopeć-Sobczyński, Niedźwiedź, Trzensiok (d/4)
19. Kubera, Wawrzyniak, Polis, Woźniak (u)
20. Przedpełski, Pieszczek, Piosicki, Wieczorek

 

 

źródło: sportowefakty.pl

Karnety2016
Karnety2016FAQ
1%2015
EkantorPL

Partnerzy falubaz.com

OFT
Falubaz Girls
Panorama360
Urodziny z Falubazem
Jarek Hampel testuje Toyotę Auris
MOSIR

XIV runda DMP

Falubaz Zielona Góra
57:33
GKM Grudziądz
Stal Rzeszów
50:40
Stal Gorzów
Unia Leszno
46:44
Sparta Wrocław
Apator Toruń
45:45
Unia Tarnów

Speedway Ekstraliga 2015

Drużyna
M
Pkt
+ / -
1. Unia Leszno
14
29
89
2. Unia Tarnów
14
21
17
3. Sparta Wrocław
14
18
68
4. Apator Toruń
14
17
27
5. Falubaz Zielona Góra
14
16
-1
6. Stal Gorzów
14
13
10
7. Stal Rzeszów
14
13
-26
8. GKM Grudziądz
14
10
-184

IV liga 2015/2016

Drużyna
M
Pkt
+ / -
1. KS Falubaz Zielona Góra
19
46
38
2. Santos Świebodzin
19
40
22
3. Spójnia Ośno Lubuskie
19
39
18
4. Arka Nowa Sól
19
31
5
5. Lubuszanin Drezdenko
19
31
6
6. Dąb Przybyszów
19
30
4
7. Stal Sulęcin
19
27
-4
8. Tęcza Krosno Odrzańskie
19
26
1
9. Piast Iłowa
19
24
-3
10. Promień Żary
19
23
1
11. Sprotavia Szprotawa
19
23
-1
12. Czarni Witnica
19
23
2
13. Odra Bytom Odrzański
19
22
-3
14. Syrena Zbąszynek
19
22
-7
15. Kasztelania Santok
19
5
-54
16. Łucznik Strzelce Krajeńskie
19
13
-25
Hotel Gołębiewski
Listy wyjazdowe

Falubaz Star 2015

Imię Nazwisko
Punkty
Liczba głosów
1. Piotr Protasiewicz
48
1965
2. Darcy Ward
29
2174
3. Jarosław Hampel
25
2010
4. Krystian Pieszczek
21
719
5. Grzegorz Walasek
21
652
6. Andreas Jonsson
18
226
7. Aleksandr Loktaev
15
269
8. Patryk Dudek
14
776
9. Alex Zgardziński
12
136
10. Krzysztof Jabłoński
5
644
11. Adam Strzelec
1
8
Koordynator Szkolny
lubuskie.pl
CMS Olimp
Komunikat. Stosujemy pliki cookies m.in. w celach: informacyjnych aby usprawnić i ułatwić Użytkownikowi działanie serwisu www, aby lepiej dopasować wygląd serwisu oraz do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Państwa przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniach końcowych. Zawsze można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje znaleźć można w Zarządzanie plikami "cookie". ZAMKNIJ